#1 2011-01-29 15:06:41

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Wywiady

Tutaj znajdziecie wywiady z Piłkarzami,trenerami,itd.
Będą tu wywiady przeprowadzone przez Przegląd Sportowy w moi imieniu lub wywiady przeprowadzone prywatnie przeze mnie.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#2 2011-01-29 15:08:22

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Wywiady

Pytanie do Marcela Desailly



Marcin Malinowski: Kto był najtrudniejszym rywalem, przeciwko któremu grałeś ?
Marcel Desailly:Alan Shearer. Bardzo trudny rywal, niezwykle silny zawodnik. Ciężko się przeciwko takim gra. Nie dało się go wyłączyć z gry, ale nie był najlepszym piłkarzem przeciwko któremu grałem. Ruud van Nistelrooy, Dennis Bergkamp, Thierry Henry i Ronaldo to piłkarze, którzy zrobili na mnie największe wrażenie.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#3 2011-01-29 15:11:52

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Wywiady

Rozmowa z Manuelem Arboledą



Marcin Malinowski: Który piłkarz sprawił panu najwięcej problemów podczas meczu?
Manuel Arboleda: W Kolumbii Elson Becerra, który zginął kilka lat temu. Był niesamowicie szybki, bardzo dobry technicznie, z piłką przy nodze nie do zatrzymania.W polskiej lidze mogę wyróżnić Tomasza Frankowskiego. Jest bardzo inteligentny, potrafi się ustawić i sprawia, że obrońca musi myśleć. Chociaż bardziej podoba mi się Kamil Grosicki, dla mnie jeden z najlepszych napastników w Polsce.

Marcin Malinowski: Kto jest pana piłkarskim idolem, czy raczej nie wzoruje się pan na żadnym z wielkich graczy?
Manuel Arboleda:Brazylijczyk Ronaldo. Dla mnie to piłkarz wszech czasów.

Marcin Malinowski: Gra w Lechu, to dla mnie...
Manuel Arboleda:Ogromne wyzwanie i zaszczyt.

Marcin Malinowski:
Jaki klub jest pańskim wymarzonym i dlaczego właśnie ten?
Manuel Arboleda:Real Madryt. Od zawsze im kibicowałem, moi znajomi i rodzina mówili, że pasowałby mi biały strój (śmieje się). Poza tym w Realu grał Ronaldo... Chociaż przyznaję, że teraz bardziej podoba się styl gry Barcelony.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#4 2011-01-29 15:16:56

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Wywiady

Rozmowa z Ivanem Djurdjeviciem



Marcin Malinowski: Który ze swoich meczów zapamiętał pan najbardziej?

Ivan Djurdjević: W Lechu w pamięci zapadł mi pierwszy mecz z Legią Warszawa, wygrany 1:0. Także spotkania w europejskich pucharach (Austria Wiedeń, Feyenoord Rotterdam, Juventus Turyn, Manchester City). A przede wszystkim mistrzostwo Polski, Puchar Polski - to zostanie w mojej pamięci do końca życia.

Marcin Malinowski: Któremu trenerowi zawdzięcza Pan najwięcej?

Ivan Djurdjević:
Od każdego trenera, nawet najgorszego, zawsze można czegoś się nauczyć. Ale zdecydowanie najwięcej dał mi Jorge Jesus (aktualny trener Benfiki Lizbona), z którym pracowałem w Guimaraes i Belenenses.
Imponuje mi to, że traktował zawodnika jak równego sobie, co nie oznacza, że nie trzymał dyscypliny. Każdy wiedział, coi kiedy należy zrobić. Potrafił każdego dnia zmotywować nas na 100 procent i wyciągał z piłkarzy maksymalne możliwości.

Marcin Malinowski: Co pana zdaniem zdecydowało o pokonaniu Manchesteru City?

Ivan Djurdjević: Ustawienie zespołu, nasza przewaga w środku pola i psychiczne nastawienie, gra bez żadnych kompleksów oraz wiara w umiejętności.

Marcin Malinowski: Czy skorzystałby pan z oferty innego polskiego klubu?

Ivan Djurdjević: Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. W Poznaniu jest mi dobrze!

Marcin Malinowski:
Jaki klub jest pańskim wymarzonym I dlaczego właśnie ten?

Ivan Djurdjević: Chelsea. Niebiesko-biały.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#5 2011-01-29 15:23:50

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Wywiady

Rozmowa z Janem Urbanem



Marcin Malinowski: Co pan poczuł, gdy strzelał trzeciego gola Realowi?

Jan Urban:W takiej sytuacji nie myśli się za bardzo o tym, co wyprawia się na boisku. Dopiero później media skoncentrowały się na mojej osobie, dzwonił telefon, a drzwi w domu się nie zamykały, trwało to kilka dni. Ale z perspektywy czasu widzę, że było to duże osiągnięcie.

Marcin Malinowski: Czy gdyby zgłosił się do pana chłopak z ulicy, sprawdziłby go pan?

Jan Urban:Raczej nie, bo w profesjonalnym futbolu takie coś nie powinno mieć miejsca. Młody chłopak z ulicy może zawsze sprawdzić się w zespole Młodej Ekstraklasy.

Marcin Malinowski: Nie ma pan wrażenia, iż polscy piłkarze w ekstraklasie zarabiają zdecydowanie za dużo jak na swoje umiejętności?

Jan Urban:Może tak, ale przecież ich płace dyktuje rynek, a nie piłkarze. Nie ulega wątpliwości, że wielu z nich jest przecenionych. Ale spójrzmy na to, że wyjeżdżając za granicę mogą zarobić jeszcze więcej. I nawet jadąc nawet do ligi niezaliczanej do najlepszych, mogą mieć pieniądze 2-3 razy większe niż w polskiej lidze.

Marcin Malinowski: Czy przyjąłby pan propozycję od Józefa Wojciechowskiego?

Jan Urban:Już kiedyś mówiłem, że nie i chyba podtrzymuję to, choć pamiętam o powiedzeniu „nigdy nie mów nigdy". Różnie w życiu bywa, może prezes Wojciechowski się zmieni, bo są właściciele klubów, którzy stają się cierpliwsi.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#6 2011-01-29 15:29:30

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Wywiady

Pytanie do Franciszka Smudy



Marcin Malinowski: Sądzę, że całym pana życiem jest piłka nożna, ale czy interesują pana również inne dyscypliny?

Franciszek Smuda:Kiedyś miałem więcej czasu, by rzucić okiem np. na boks. Teraz naprawdę jestem maksymalnie zajęty piłką, dlatego inne sporty poszły na bok.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#7 2011-01-29 15:32:05

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Wywiady

Dwa pytania do Michała Probierza



Marcin Malinowski: W jaki sposób radzi pan sobie z presją?

Michał Probierz:Presja to była w poprzednim roku, gdy musieliśmy odrabiać minus 10 punktów. W tym sezonie patrzę ze spokojem i przyjemnością jak radzi sobie mój zespół, więc stres nie jest problemem.

Marcin Malinowski: Gdyby zgłosił się chłopak z ulicy, sprawdziłby go pan?

Michał Probierz:Tak, pod warunkiem, że ulicą przechodziłby piłkarz Barcelony albo Juventusu.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#8 2011-01-29 15:35:52

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Wywiady

Rozmowa z Grzegorzem Wojtkowiakiem



Marcin Malinowski: Jakby się potoczyło pana życie, gdyby nie grał pan w piłkę?

Grzegorz Wojtkowiak:Trudno powiedzieć, bo od dzieciństwa wszystko u mnie związane jest z futbolem. Myślę, że tak czy inaczej byłoby to coś ze świata sportu.

Marcin Malinowski: Kto jest pana piłkarskim idolem?

Grzegorz Wojtkowiak:W młodości bardzo lubiłem patrzeć na grę Roberto Carlosa. Brazylijczyk grał na boku obrony bardzo dynamicznie, nowocześnie, włączał się do ataków swojego zespołu. Zawsze też przyjemnie oglądało się grę Zinedine'a Zidane'a, choć grał na innej pozycji, niż ja występuję.

Marcin Malinowski: Który z rozegranych meczów zapamiętał pan najbardziej?

Grzegorz Wojtkowiak:Ten z Austrią Wiedeń sprzed dwóch lat, wygrany przez nas po dogrywce 4:2.

Marcin Malinowski: Czy widzi pan swoje szanse na grę w reprezentacji podczas EURO 2012?

Grzegorz Wojtkowiak:Na razie trener buduje zespół i sprawdza różnych piłkarzy. Ale skoro dostaję powołania, to mam nadzieję, że zagram w tym turnieju. Wiem, że muszę jednak wciąż udowadniać, że zasługuję na powołania.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#9 2011-01-29 15:39:47

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Wywiady

Rozmowa z Kamilem Grosickim



Marcin Malinowski: Jakby się potoczyło pana życie, gdyby nie grał pan w piłkę?

Kamil Grosicki:Postawiłbym na pewno na naukę.

Marcin Malinowski: Czy widzi pan swoje szanse znalezienia się w kadrze na EURO 2012?

Kamil Grosicki:Mam takie marzenie. Mały krok jak powołanie przez trenera Franciszka Smudę już został wykonany.

Marcin Malinowski: Kto jest pana piłkarskim idolem?

Kamil Grosicki:Nie lubię słowa idol. Lubię patrzeć jak gra Leo Messi.

Marcin Malinowski: Któremu trenerowi zawdzięcza pan to, iż obecnie jest pan jednym z najlepszych polskich piłkarzy?

Kamil Grosicki:Każdemu coś zawdzięczam.

Marcin Malinowski: Jeśli dostałby pan ofertę transferową z Wisły Kraków, przyjął by ją pan?

Kamil Grosicki:Na pewno rozważył.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#10 2011-02-21 18:42:02

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Wywiady

Rozmowa z Michałem Polem



Marcin Malinowski: Jak ocenia pan występ Wojciecha Szczęsnego w meczu z Barceloną ?

Michał Pol: Jak na debiut 20-letniego bramkarza w Lidze Mistrzów - bardzo wysoko.
Nie chodzi o to, że raz, czy dwa zatrzymał laureata Złotej Piłki, Leo
Messiego, ale, że przez cały mecz grał bardzo pewnie, jak rutyniarz.
Strzału Villi pewnie nie obroniłby żaden bramkarz. Wazne jednak, że
Wojtek nie popełnił żadnego większego błędu, zagrał jak rutyniarz.
To mu bardzo dobrze wróży...


Marcin Malinowski:
Jak pan sądzi czy Arsenal przejdzie dalej,a Barcelona nie awansuje
dalej ?

Michał Pol: Nie mam pojęcia, bo futbol jest nieprzewidywalny. Teoretycznie faworytem
jest Barcelona, na Camp Nou wystarczy jej  wynik 1:0, co w przypadku
najlepszej drużyny świata nie jest mission:impossible. Przed rokiem Messi
strzelił Arsenalowi na Camp Nou cztery gole, a Arsene Wenger nazwał go
'piłkarzem z playstation'. Od tego czasu na pewno nie stał się
piłkarzem gorszym. Z drugiej strony Barca ma problemy w defensywie i
właśnie straciła bramkarza Victora Valdesa.


Marcin Malinowski:
Jaki mecz dla kibica będzie warty obejrzenia oprócz meczu
Barcelona-Arsenal ?

Michał Pol: Myślę, że Inter - Bayern Monachium, który będzie rewanżem za
ostatni finał Ligi Mistrzów. Obie drużyny przechodziły kryzys, Inter
musiał nawet wymienić z tego powodu trenera. Ale oba zespoły wracają do
formy - w Bayernie znów gra 'Robbery' czyli duet skrzydłowych
Arjen Robben - Frank Robery, a Interem znów fantastycznie dyryguje Wesley
Sneijder. Szanse na awans oceniam na 50:50.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#11 2011-03-11 17:18:50

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Wywiady

Wywiad z Krzysztofem Dowhaniem



Marcin Malinowski: W ostatniej kolejce Legia pokonała Polonię, nie tracąc przy tym bramki. Jest pan zadowolony z występu Wojciecha Skaby ?

Krzysztof Dowhań: Wynik na zero z tyłu to dobry występ, choć i tak Wojtek miał mniej pracy niż Sebastian Przyrowski. Kiedy już jednak musiał się wykazać, robił to całkiem nieźle. Przytrafił mu się wprawdzie jeden błąd przy akcji Adriana Mierzejewskiego, ale na szczęście skończyło się tylko na strachu. Dzięki temu o jego grze mogę mówić pozytywnie.

Marcin Malinowski: Do tego jednego błędu można jeszcze doliczyć kilka niepewnych interwencji

Krzysztof Dowhań: Jak się patrzy na wszystko z boku, to sytuacje wydają się proste do oceny, ale na boisku decyzję trzeba podjąć w ułamku sekundy. Wojtek dopiero co wskoczył na stałe do bramki i takie drobne błędy mogą mu się jeszcze przytrafiać. Z czasem ta komunikacja z obrońcami na pewno się poprawi.

Marcin Malinowski: Rozumiem zatem, że Wojciech Skaba jest godny miana numeru jeden w bramce Legii...

Krzysztof Dowhań: Skoro broni, to pewnie jest godny. Na treningach wygląda bardzo dobrze, a każdy kolejny mecz powinien skutkować jego coraz lepszą grą.

Marcin Malinowski: Jego najgroźniejszym konkurentem wydaje się Marijan Antolović, na którego wydano niemałe pieniądze. Póki co, najpoważniejszym argumentem za jego osobą jest to, że Krzysztof Dowhań wciąż w niego wierzy...

Krzysztof Dowhań: Marijana nie można oceniać tak jednoznacznie. Kibice czy dziennikarze nie widzą go podczas codziennych treningów, podczas których wciąż robi postępy. Pamiętajmy, że on ma dopiero 21 lat. Osobiście będę go bronił i jestem przekonany, że wkrótce pokaże, na co go stać.

Marcin Malinowski: Jesienią stosunkowo często grał też Kostiantyn Machnowskyj. Już po odejściu do Evertonu głośno chwalił go Jan Mucha, wróżąc mu w Legii wielką karierę, tymczasem Ukraińca przy Łazienkowskiej już nie ma.

Krzysztof Dowhań: Kostia ma bardzo duże możliwości, jednak kiedy otrzymał swoją szansę, nie do końca ją wykorzystał. Łącznie z nim mieliśmy czterech bramkarzy. Dla któregoś musiało zabraknąć miejsca, dlatego nie było sensu trzymać w klubie wszystkich. Padło akurat na niego, ale nie pozbyliśmy się go definitywnie. Został wypożyczony i być może w czerwcu do nas wróci. Póki co, nie zamykamy przed nim drzwi.

Marcin Malinowski: Swego czasu miał pan propozycję pilotowania kariery Wojciecha Szczęsnego w Arsenalu. Teraz, choć ma tylko 20 lat, wyrobił sobie mocną pozycję w wielkim klubie. Można już powiedzieć, że jest lepszy niż ojciec?

Krzysztof Dowhań: Wojtek sam ostatnio przyznał, że choć wszyscy zachwycają się jego grą, to on zdaje sobie sprawę, iż czeka go jeszcze ogrom pracy. Dla niego każdy mecz to bagaż nowych doświadczeń. Jeżeli będzie rozwijał się prawidłowo, zostanie bramkarzem światowej klasy. Na razie ojca jeszcze do końca nie przebił, przynajmniej nie w liczbie meczów rozegranych w reprezentacji.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#12 2011-03-28 15:09:53

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Wywiady

Rozmowa z Markiem Motyką



Marcin Malinowski:
Jak pracuje się panu w Kolejarzu Stróże ?

Marek Motyka:Bardzo dobrze.Chłopacy bardzo ładnie pracują i jeśli to przeniesie się na boisko możemy w tej rundzie dużo zdziałać.

Marcin Malinowski: O awansie do Ekstraklasy nie możemy mówić,ale jak pan sądzi na jakie miejsce stać pana drużynę ?

Marek Motyka: 12-13 miejsce jest w naszym zasięgu.

Marcin Malinowski: Ostatni mecz przegrany 0:1 z Ruchem Radzionków,jak oceni pan ten mecz ?

Marek Motyka: Chłopacy na pewno się starali.Niestety popełnialiśmy niepotrzebne podania Obrońca-Bramkarz i Ruch to wykorzystał.

Marcin Malinowski: Ale wielki wstyd z Ruchem przegrać aż taki to nie jest.Są rewelacją I Ligi,zajmują 5 miejsce.Ja pamiętam jeszcze że 3 lata temu grali w IV Lidze.I ich kadra dużo się nie zmieniła od tego czasu gdzie grali w IV Lidze.

Marek Motyka: Wielkie brawo dla nich.Jestem ciekaw jakby sobie poradzili w Ekstraklasie ?

Marcin Malinowski: Jakie plany ma pan na ten sezon ?

Marek Motyka: Na pewno utrzymać zespól w I Lidze.Ale ja mówiłem wcześniej,jeśli chłopcy się przyłożą to jest szansa na 12-13 lokatę.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#13 2011-04-26 16:38:08

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Wywiady

Wywiad z Jakubem Błaszczykowskim


Info Futbol: Świeżo upieczony tata śpi dobrze?

Jakub Błaszczykowski:
Mało miałem czasu na sen.Oliwia urodziła się w środę(red.20.04.11),od tej pory wszystko jest w naszym domu wywrócone do góry nogami.

Info Futbol: A więc gratulujemy córki.

Jakub Błaszczykowski:
Dzięki.

Info Futbol: A teraz przejdzmy do Futbolu,jak pan ocenia grę naszej reprezentacji ?

Jakub Błaszczykowski: Fantastyczna na pewno nie jest,ale kroczek po kroczku.
                                         
Info Futbol: Czy do czerwca 2012 zdążymy tymi kroczkami ?

Jakub Błaszczykowski: Wiem że denerwujecie się.Ale dla nas to też wielka impreza.Cały czas wierzę że na Euro możemy odnieść korzystny wynik dla nas.

Info Futbol:
Napawa pan nas wielkim optymizmem,dla mnie jednak tak różowo nie jest.

Jakub Błaszczykowski: Euro nie zaczyna się już w ten czerwiec.Mamy rok aby zbudować mocną ekipę.Wierze że uda nam się.

Info Futbol: Mam nadzieję że pana słowa będą prorocze.

Jakub Błaszczykowski: Zobaczymy.


Rozmawiał: Marcin Malinowski


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#14 2011-05-14 14:11:52

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Wywiady

Rozmowa z Pawłem Burlewiczem



Marcin Malinowski: Jesteśmy po spotkaniu Jagiellonia Białystok-Legia Warszawa jak 
oceniasz to spotkanie ?

Paweł Burlewicz: Mnie ono rozczarowało, bo przecież oglądaliśmy dwie drużyny aspirujące  do zajęcia miejsca na podium mistrzostw Polski, więc możemy od nich  sporo wymagać. Szczególnie pierwsza połowa stała na słabym poziomie. W drugiej, gdy goście grali w dziewięciu, przewaga Jagiellonii stała się przygniatająca. Lecz co z tego, skoro obejrzeliśmy pokaz pudłowania? Remis jest sprawiedliwą karą dla obu zespołów.

Marcin Malinowski: Twoim zdaniem kto powinien zgarnąć,trofeum mistrza Polski ?

Paweł Burlewicz: Można już składać gratulacje Wiśle Kraków. W pełni zasłużone.Szkoda  tylko, że wkład w grę tej drużyny ma w zasadzie tylko jeden polski  piłkarz - Patryk Małecki. Nie mam nic przeciwko zagranicznym trenerom  i sprowadzaniu gwiazd, lecz przykro, że w bezwzględnie najlepszym  zespole rodzimi zawodnicy mają tak mało do powiedzenia. Niestety, to  pokazuje jakiej jakości jest szkolenie piłkarzy w naszym kraju.  Odmieniana przez przypadki przez działaczy PZPN "polska szkoła trenerska" jawi mi się raczej jak podstawówka albo nawet szkółka 
niedzielna.

Marcin Malinowski: A kto powinien spaść z Ekstraklasy ?

Paweł Burlewicz: Futbol oznacza emocje i biznes. Chcemy mieć atrakcyjną ligę, niech  grają w niej drużyny, które potrafią zapełnić trybuny i kluby, które są dobrze poukładane finansowo. Końcówka sezonu na boisku będzie ciekawa. Pewnie najmniej atutów w walce o utrzymanie pozostało w rękach Arki Gdynia i Polonii Bytom. Ja jednak czekam na decyzje Komisji Licencyjnej i mam nadzieję, że PZPN będzie pilnował przestrzegania prawa. Co akurat oznacza drugą złą wiadomość dla 
bytomian. Szkoda mi tylko ich kibiców, których przecież nie brakuje.

Marcin Malinowski: Teraz może zmienimy ligę i przeniesiemy się na boiska w 
Anglii,Manchester United jest bliski zdobycia mistrza !,jak sądzisz czy słusznie ?

Paweł Burlewicz:Bez dwóch zdań! Po raz kolejny wyszedł geniusz Aleksa Fergusona. Szkot 
z coraz słabszych muzyków potrafi wciąż stworzyć najlepszą orkiestrę. Niektórym może się wydawać, że przecież inne drużyny mają lepszych solistów, lecz futbol to symfonia i nie wystarczy wynająć za grube 
pieniądze kogoś, kto zagra pierwsze skrzypce. Trudno przecenić geniusz 
takiego dyrygenta jak sir Alex.


Marcin Malinowski: W Europie,kończą nam się sezony...,jednak nie jest tak w Rosji,tam 
dopiero sezon się rozkręca.Na razie prowadzi w tabeli Zenit Sankt 
Petersburg przed Kubań Krasnodar,jak sądzisz którą drużyne stać na 
mistrzostwo ?,może Rubin Kazań wróci do gry który na razie zajmuję 
szóstą lokatę ?

Paweł Burlewicz: Przede wszystkim uważam, że miejsce w czołówce Kubania Krasnodar nie 
jest przypadkowe i drużyna Dana Petrescu, do końca będzie się liczyć w
walce o najwyższe lokaty. Na razie oceny jej występów w rosyjskiej  prasie są entuzjastyczne. Jeśli chodzi o Rubin, to musimy trochę poczekać, by móc ocenić ich szanse. Warto jednak zwrócić uwagę na  podobieństwa do... Manchesteru United. Słynną angielską drużynę prowadzi Szkot, a rosyjski zespół pochodzący z Turkmenistanu Witalij 
Kafanow. On też, jak Ferguson, ma niezwykłą pozycję w klubie i pracuje w nim bardzo długo - oczywiście zachowując proporcje - bo już dziewięć lat. Pozwala mu to myśleć długoterminowo, nie przejmować się paroma 
potknięciami. Zresztą akurat na początku ligi Rubin ograł na wyjeździe tak chwalony Kubań. A na koniec, żeby nasi kibice nie mieli wrażenia,że tylko w Polsce przepisy dotyczące bezpieczeństwa są surowo 
egzekwowane - po tym meczu Rubin zapłacił 100 tysięcy rubli, czyli w przeliczeniu około 10 tys. złotych, za odpalenie na trybunach kilku rac. W sumie za zachowanie fanów zostało ukaranych aż osiem klubów.


Paweł Burlewicz dziennikarz "Przeglądu Sportowego"


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#15 2011-05-27 19:43:50

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Wywiady

Rozmowa z fachowcem od Ligi Angielskiej Piotrkiem Wierzbickim dziennikarzem Przeglądu Sportowego.

Marcin Malinowski: Arsenal Londyn w tym sezonie zajął czwartą lokatę,jak sądzisz czy podopieczni Arsena Wengera powinni być wyżej w tabeli ?

Piotr Wierzbicki:
Powinni. Przecież jeszcze 5-6 kolejek przed końcem mieli szanse na mistrzostwo, w meczu z Manchestererm United pokazali, że mają potencjał, ale pod koniec zeszło z nich powietrze. Wydawało się oczywiste, że zajmą przynajmniej miejsce, które zagwarantuje im start w Lidze Mistrzów bez kwalifikacji.Czwarta pozycja to porażka.

Marcin Malinowski:
Jak podsumujesz występy Polaków w Arsenalu ?

Piotr Wierzbicki:
Fajnie, że w czołowym europejskim klubie o bluzę z numerem 1 rywalizuje dwóch Polaków, ale ten sezon nie był dla nich najszczęśliwszy. Najpierw kontuzja Fabiańskiego, potem pechowy mecz Szczęsnego w finale Pucharu Ligi Angielskiej i wybity palec w spotkaniu przeciwko Barcelonie. To wszystko sprawia, że wiele dobrego nie możemy o nich powiedzieć. Cieszy to, że w letnim okienku transferowym Wenger raczej nie będzie szukał nowego golkipera, co oznacza, że ma do nich zaufanie i w przyszłym sezonie będziemy śledzić ciekawą rywalizację między reprezentantami Polski.

Marcin Malinowski: Arsenal chcę ściągnąć do siebie Radamela Falcao jak sądziesz czy jak narazie napastnik Porto byłby pożyteczny w klubie z Londynu ?

Piotr Wierzbicki:
Bez dwóch zdań Arsenal potrzebuje dobrego napastnika. Marouane Chamakh nie wypalił, Bendtner, to nie jest zawodnik, który będzie decydował o tytułach na takim poziomie. Sam Van Persie nie pociągnie tego. Wydaje mi się, że Falcao, to typ napastnika, którego Wenger potrzebuje – przebojowy, pewny siebie. Osobiście strasznie żałuję, że do Arsenalu nie trafił Luis Suarez, bo takiego zawodnika, który potrafi sam przesądzić o wyniku meczu, bardzo im brakuje.

Marcin Malinowski:
Cały świat wie już też że Jon Toral i Hector Bellerin to kolejni zawodnicy których Arsenal podebrał Barcelonie.Jak sądzisz czy  ci zawodnicy będą pożyteczni ?

Piotr Wierzbicki:
Obaj mają po 16 lat. W tym momencie bardzo ciężko przewidzieć, jak tacy chłopcy odnajdą się później w dorosłej piłce. W podobnym wieku do Londynu przenosił się Wojtek Szczęsny. Dziś, w wieku 21 lat, gra w pierwszej drużynie, ale jeszcze rok temu niewielu było takich, którzy przewidywali, że tak szybki zacznie grać. Arsenal szuka talentów, to bardzo dobrze, ale w tej chwili pierwszej drużynie na kilku pozycjach potrzebni są doświadczeni zawodnicy z najwyższej półki. Zanim Wenger wprowadzi kilka kolejnych nowych nazwisk, w drużynie dojrzeć muszą Szczęsny, Jack Wilshere, Kieran Gibbs czy Aaron Ramsey.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.xhogwartx.pun.pl www.bloodcraft.pun.pl www.pokemonindigo.pun.pl www.independence.pun.pl www.drakenmag.pun.pl